هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
0 تومان مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع
ادامه خرید پرداخت نهایی

دانستنيهاي جالب نمك

دانستنيهاي جالب درباره نمك

نمك از آب دریا و معدن سنگ نمک بدست می آید. نمک یک ماده معدنی و بـلـورین است که معمولا از سـدیم کلراید تشـــکیل یافته است.

سدیم و کلر دو جزء اصلی نمک خوراکی را تشکیل می دهد برای بقای تمام موجودات زنده از جمله انسان ضروری میباشد. نمک طبیعی اولین و قدیمی ترین ماده‌ی ضد عفونی کننده‌ی تاریخ بشر است.

سنگ نمک کانی سدیم کلرید (NaCl) است که با نام هالیت یا کلرید سدیم طبیعی نیز شناخته می‌شود.

با نفوذ ناخالصی به بلور هالیت، این کانی به رنگ‌های گوناگون در می‌آید بطور مثال با ورود عناصر اورانیومو کربنبه رنگ سیاهدر می‌آید. این کانی به همراه سیلویتیا نمک تلخ در محیط‌های تبخیری و گرم و خشک یافت می‌شود. مزه شور و جلای شیشه‌ای و سختی کم این کانی باعث شده است تا براحتی در میان گروهی از کانی‌های مشابه خود، بسادگی تشخیص داده شود.

 .

طبق آخرین تحقیقات علمیانجام شده در دنیا، بلورهای درخشنده نمك به عنوان یكی از منابع مولد طبیعی یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند. وقتی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آن انرژی خاصی تولید می‌شود. حتی وقتی حرارت خورشید به بلورهای نمك نیمه شفاف هم می‌افتد چنین انرژی طبیعی تولید می‌شود. اگرچه این فرآیند یونیزاسیون به چشم دیده نمی‌شود ولی بدون هیچ تغییری در كیفیت كریستال نمك، میلیون‌ها بار این امر اتفاق می‌افتد. این درست مانند فرآیندی است كه توسط برگ‌های درختان و گیاهان به وجود می‌آید چرا كه از یك طرف دی‌اكسیدكربن که بسیار خطرناك است جذب گیاه شده و از سوی دیگر اكسیژن حیات بخش تولید می‌شود بدون اینكه صدمه‌ای به حیات درخت یا گیاه بخورد. كریستال نمك یكی از معدود مواد معدنی یا مینرال‌هایی Minerals است كه ساختار اتمی آن الكتریكی است تا مولكولی، همین ویژگی باعث می شود که كریستال نمك بطور دائم از حالت به شكل مایع و بر عكس تغییر حالت دهد. چنین یونیزاسیون طبیعی شارژ الكتریكی به وجود ‌آمده جذب بدن انسان می‌شود كه در نتیجه منجر به آرامش، قدرتمندی سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق كلیوی و تیروئید می‌شود.

به خاطر همین خاصیت بلور درخشنده نمك است كه فضای اتاق با تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود. به علاوه می‌توان گفت كه رنگ های مختلف سنگ نمك خواص التیام بخش جالبی از خود بروز می‌دهند. خواص درمانی سنگ بلورهای نمك روی پوست اثرات خوبی دارد. آزمایش‌هایی كه بر روی كودكان انجام شده نشان می‌دهد كودكانی كه با مشكل و حتی بیماری كم تحركی مواجه هستند پس از آن كه یك هفته در معرض بلورهای درخشنده نمك قرار گرفته‌اند اندك‌اندك مشكل‌شان حل شده است و بعد از برداشتن بلورهای درخشان این مرض دوباره به سوی آنان بازگشته است.

 

چراغ های کریستال بلور نمک ساخته شده از کریستال سنگ نمک طبیعی است که از عمق چند صد متری زمین استخراج می شود. نور لامپ این چراغها در زندگی روزمره ما می تواند بسیار اهمیت داشته باشد .نور و هاله ی  این چراغها می تواند بیش از هشتاد درصد تشعشعات منتشره از تجهیزات الکتریکی نظیر پارازیت ، کامپیوتر، تلویزیون، دستگاههای رادیولوژی و غیره را کاهش داده و هوای تنفسی ما را از آلودگی جرم و دود سیگار مهار کند و باعث شود تا خوابی راحت و آسوده و بدون استرس داشته باشیم تا هر روز صبح با نشاط و با نیروی بیشتری بیدار شویم.مغز ما به صورت عادی امواجی با سرعت هشت هرتز تولید می‌كند. در حالی كه امواج تولید شده توسط این وسایل بین 160-100 هرتز است. می‌بینیم كه بدن در معرض امواجی با اندازه‌ای تا 20 برابر معمول قرار می‌گیرد. که نتیجه آن عصبی شدن، بی‌خوابی یا كم‌خوابی و از دست دادن تمركز یا ضعیف شدن آن است. به علاوه، جریانی از رادیكال‌های آزاد هم به وجود می‌آید كه در بدن می‌تواند منجر به ایجاد سرطان شود. بلورهای درخشان نمك، یون‌های منفی را می‌گیرد و یون‌های مثبت تولید می‌كند. وقتی بلور درخشان نمك گرم می‌شود، رطوبت هوا را جذب می‌كند و به همین خاطر سطح روی بلور نمناك می‌شود. به این ترتیب زمینه لازم برای یونیزه شدن ایجاد می‌شود. به خاطر همین خاصیت بلور درخشنده نمك است كه فضای اتاق با تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود. به علاوه می‌توان گفت كه رنگ‌های مختلف سنگ نمك خواص التیام بخشی جانبی از خود بروز می‌دهند. خواص  درمانی سنگ بلورهای نمك روی پوست اثرات خوبی دارد. آزمایش‌هایی كه بر روی كودكان انجام شده نشان می‌دهد كودكانی كه با مشكل و حتی بیماری كم تحركی مواجه هستند پس از آن كه یك هفته در معرض بلورهای درخشنده نمك قرار گرفته‌اند اندك‌اندك مشكلشان حل شده است و بعد از برداشتن بلورهای درخشان این حالت دوباره به سوی آنان بازگشته است.

.

استفاده از خواص نمک در طب قدیم :

-           تركیبی از نمك، آب و سركه به عنوان یك ماده تهوع‌آور مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

-           مصرف تركیبی از شیرگاو و آب‌نمك به نسبت دو به یك هنگام صبح و با معده خالی به عنوان دارویی برای لك‌های پوستی به كارگرفته شده است.

-        هیپوكراتس Hypokrats طبیب یونانی همچنین به خواص استنشاق بخار آب‌نمك اشاره كرده است كه برای امراض تنفسی سودمند تشخیص داده شده بود.

 .

چگونگی ساخت چراغ‌ها

 

سنگ‌های نمك پس از استخراج از معدن به كارخانه حمل می‌شوند. در مرحله سرند كردن و تفكیك قطعات، قطعاتی كه شكل‌های زیباتری داشته و با اندازه‌های مورد نظر همخوانی داشته‌ باشند را جدا کرده سپس توده‌های نمك را كف تراشی كرده تا قابلیت قرار گرفتن بر روی پایه را به دست آورند. داخل توده نمك حفره‌ای ایجاد می‌كنند تا بتوان لامپی را در دل سنگ جا داد كه بسته به ارتفاع و ضخامت سنگ، این سوراخ هم عمیق‌تر خواهد بود. سپس سنگ شسته شده و به مرحله‌ای می‌رسد كه بتواند نور را از درون خود منتشر كند. در خارج از كشور، سنگ نمك در مواردی پولیش و پرداخت می‌شود تا نمای زیباتری پیدا كند. عملیات پرداخت سنگ، هزینه بالایی دارد ضمن آن كه احتمال خرد شدن سنگ در هنگام پرداخت، بسیار بالا  هم وجود دارد و همین موضوع باعث قیمت بالای آن در کشورهای دیگر شده است. البته تیم تولیدی فروشگاه اینترنتی سیتی موند با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا به این مهم دست یافته و محصولات خود را به بهترین کیفیت تولید و عرضه میکند.

.

گردآورنده: فروشگاه اینترنتی سیتی موند

(انتشار مطلب با ذکر نام فروشگاه اینترنتی سیتی موند بدون اشکال است)

telegram-citymond.com instagram-citymond.comdownload-citymond.com.jpeg

.

*** این محصولات را ببینید ***

.

.

 -----------------------------------------------------------

برچسب‎ها: سنگ نمك

دیدگاه‎ها

دیدگاه خود را بنویسید

تازه‎‌ترين مطالب